fbpx

Artur Siódmiak

W gabinecie Ryska pojawiłem sie juz dawno temu bo jeszcze w czasach, kiedy byłem zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk.

Powodem naszego spotkania była moja kontuzja a raczej jej konsekwencje czyli stan po operacji. Dziś śladu nie ma po tym i wielu innych urazach, z których Rysiek mnie ratował. Jeszcze jako zawodnik klubów francuskich czy bundesligi w chwilach, kiedy byłem w Polsce korzystałem z możliwości wizyty u Ryśka .

Zaufanie jakie mam do Niego spowodowało, że w razie potrzeby z jego usług korzystają również moi najbliżsi tj, Zona i Syn.

Obecnie, po zakończeniu mojej karier,y kiedy ktoś z moich przyjaciół potrzebuje pomocy w zakresie leczenia bólu lub urazów, bez wahania wskazuje jeden kierunek REMEDIUM RYSZARD TAFEL.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

 

Artur Siódmiak

Natalia Partyka

Zawodowe uprawianie sportu wiąże sie z bardzo dużymi obciążeniami. W tenisa stołowego gram juz kilkanaście lat i w tym czasie zdążyłam doznać kilku mniejszych urazów i kontuzji. Na szczescie do tej pory nie było to nic poważniejszego . A to wszystko w bardzo dużej mierze zasługa pana Ryszarda,który czuwa nad moim stanem zdrowia. Bardzo szybko i co najważniejsze skutecznie reaguje na małe przeciazenia i zapobiega cięższym urazom.

Dzięki terapii moje ciało jest gotowe do gry na "najwyższych obrotach" , a dzięki rozmowie, która towarzyszy wizycie moja głowa zawsze jest spokojniejsza.

W gabinecie zawsze znajduje indywidualne podejście, troskę i profesjonalna opiekę. Jestem przekonana ze każdy kto raz odwiedzi gabinet Pana Ryszarda bedzie tam wracał. Po to aby pozbyć sie bólu, ale przede wszystkim aby poprawić swoj stan zdrowia i ogólna sprawność.

 

Natalia Dorota Partyka – polska tenisistka stołowa. Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska – z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Reprezentantka kadry narodowej seniorek.

Tomek Janiak - Vce Mistrz Świata Masters w kitesurfingu

Rysiek kilka lat temu postawił mnie na "nogi"  zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W tej chwili korzystam z umiejętności Rycha profilaktycznie, co pozwala mi w dalszym ciągu uprawiać sport na wyczynowym poziomie bez kontuzji. Człowiek o dużej wiedzy i pełnym zaangażowaniu w to, co robi, a do tego z dużym poczuciem humoru.

Tak jak kilka lat temu mnie polecono Rycha,  tak ja w tej chwili z czystym sumieniem mogę go polecić.

 

Tomek Janiak - Vce Mistrz Świata Masters w kitesurfingu

Błażej Jenek

Jednym słowem znakomity fachowiec. Najlepszym na to potwierdzeniem są zawodnicy naszego klubu wracający po kontuzjach do pełnej dyspozycji i wyczynowego sportu. Zarówno piłkarze z drużyny seniorów, jak również gracze z zespołów młodzieżowych Lechii Gdańsk chętnie korzystali z pomocy i porad Ryszarda Tafla. Warto dodatkowo podkreślić wiedzę, profesjonalne podejście i znakomitą atmosferę panującą podczas zajęć i zabiegów.

 

Błażej Jenek, dyrektor Lechii Gdańsk w latach 2004-2012

Kuba Staszkiewicz

Zima, Włochy, Dolomity, narty. Ubrane po raz pierwszy od dawna. Ale idzie nieźle, jest frajda z jazdy i nagle trach! Upadek przy niewielkiej prędkości, but zostaje w narcie, która przeciąża kolano i wykręca je w nienaturalny sposób na drugą stronę. Opuchlizna, ból, włoski szpital i profilaktyczny gips.

Ale dopiero po powrocie, w Polsce okazuje się, co tak naprawdę się dzieje. Zerwane więzadło poboczne i krzyżowe. Operacja u dr Macieja Pawlaka i jego zalecenie - na rehabilitację do Ryśka Tafla.

Ryśka znałem wcześniej. Z tej racji, że opiekował się sportowcami po kontuzjach, a ja wykonuję zawód dziennikarza sportowego, I czasem pytałem go, co tam aktualnie dzieje się najczęściej z piłkarzem czy przedstawicielem innej dyscypliny, który akurat gościł w jego gabinetach.

Słowa: zabiegi, pole magnetyczne, prądy, laser, gumy, piłki. Nawet się z nimi obeznałem. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że sam stanę się ich "zakładnikiem". Ćwiczenia w Remedium były żmudne. Ale, postępując zgodnie z zaleceniami fachowców i nie oszukując ich oraz siebie, są skuteczne. Rehabilitacja, choć niektóre ćwiczenia z pozoru są dziwne, pozwala na widoczne postępy. Dzisiaj znów mogę cieszyć się z uprawiania sportu. Bez większej obawy o kolano.

Mój przypadek był zresztą niczym w porównaniu z niektórymi pacjentami, znacznie bardziej poszkodowanymi przez los. Ale oni też stawali w Remedium na nogi. Sam to widziałem.

Kuba Staszkiewicz - dziennikarz "Przeglądu Sportowego", "Faktu" i telewizji "Orange Sport"

Tomasz Kloskowski

Jestem pacjentem Ryszarda Tafela od 6 lat. Pojawiłem się w jego gabinecie po operacji kolana. Już od pierwszej wizyty byłem przekonany, że trafiłem do profesjonalisty. Ryszard jest wykwalifikowanym specjalistą, ale jego wiedz wykracza poza klasyczny wymiar usług rehabilitacyjnych. doskonale łączy wiedzę w zakresie pracy z ciałem z tajnikami medycyny Dalekiego Wschodu.

 

Przebieg rehabilitacji był przemyślany i dzięki bardzo profesjonalnemu prowadzeniu już po kilku miesiącach mogłem znowu wyjść na boisko i zagrać w piłkę.

 

Jestem przekonany, że trafiłem w "dobre ręce" a dowodem na to jest fakt, że kolejnymi klientami Ryśka stały się osoby mi najbliższe, czyli moja rodzina.

 

Dziś wiem, że w razie bólu, lub urazu jest osobą, która w 100% poświęci swój czas, aby pomóc.

 

Tomasz Kloskowski

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk

Jako Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk - Lwy Północy gorąco pragniemy zarekomendować Pana Ryszarda Tafel, jako wybitnego specjalistę

i doświadczonego praktyka w zakresie rehabilitacji i zabiegów ułatwiających powrót do sprawności fizycznej i zdrowia.

Pan Ryszard Tafel oraz prowadzona przez Jego osobę firma REMEDIUM znacząco przyczyniły się i pomogły w powrocie do zdrowia kibicom poszkodowanym w wypadku autokarowym pod Włocławkiem w 2013 roku. Nie tylko jako fachowiec,

ale również jako człowiek Pan Ryszard nie pozostał obojętny wobec ludzkiej tragedii i katastrofy, jaką przeżyli kibice Lechii Gdańsk wracający z meczu wyjazdowego.  Polecamy usługi REMEDIUM oraz Pana Ryszarda Tafel, pozostając

równocześnie Jego stałym klientem.

P.O. Prezes Zarządu Lechia Gdańsk S.A.

Pan Ryszard Tafel rozpoczął z nami współpracę w 2003 roku jako główny opiekun medyczny. W tym okresie Klub był w trudnej sytuacji finansowej i startował od najniższych klas rozgrywkowych.

Oprócz ogromnej wiedzy i doskonałych umiejętności jako fizjoterapeuta wykazał się bezinteresownym zaangażowaniem w tworzeniu nowej jakości zaplecza medycznego Lechii Gdańsk.

Był prekursorem nowoczesnych metod leczenia, które pozwalały doskonale przygotować zawodników do ciężkiej walki na boisku. To dzięki jego zaangażowaniu możemy cieszyć się z obecności w klubie świetnych lekarzy i nowej struktury opieki medycznej.

Od kiedy Ryszard otworzył swoją klinikę REMEDIUM, nasza współpraca jeszcze bardziej się zacieśniła i stała się bardziej kompleksowa. Każdy z naszych zawodników miał zapewniony komfort indywidualnego leczenia.

W dniu dzisiejszym podtrzymujemy wieź z REMEDIUM. Jesteśmy przekonani, że w każdym przypadku , nawet w tych bardzo trudnych możemy liczyć na szybką i profesjonalną obsługę a przede wszystkim na 100% zaangażowanie.

Polecamy Remedium wszystkim naszym rodzinom, kibicom oraz znajomym

 

P.O. Prezes Zarządu Lechia Gdańsk S.A.

Alicja Płonka - Trener Zespołu Baltica

Składam podziękowanie całemu zespołowi REMEDIUM, a szczególności Ryszardowi Taflowi za troskliwą i profesjonalną opiekę rehabilitacyjną, życzliwość, ciepłe słowa i uśmiech oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania. W imieniu zespołu cheerleaders BALTICA STARS dziękuję za opiekę medyczną nad zespołem, a szczególnie liderem zespołu Borysem- Łukaszem Kazimierczykiem, Kidi - Klaudią Węgrzynowską, Olką- Aleksandrą Walczak i Sercem- Klaudią Urban- liderkami zespołu Baltica Satrs.

Rychu, bez Twojej opieki, wsparcia i wiary nie udało by się nam wszystkim stanąć na podium Mistrzostw Polski,  a potem Mistrzostw Europy ECC 2014 w Manchesterze. Dedykujemy Ci nasze medale, a w szczególności ten najbardziej wartościowy-  brązowy medal Mistrzostw Europy  i życzymy sukcesów w życiu osobistym i w  pracy ze sportowcami.

 

Alicja Płonka - Trener Zespołu Baltica

Andrzej Luniak

Wszyscy lekarze wyznaczali mi już terminy operacji. Ból i tabletki towarzyszyły mi  każdego dnia, zaczynałem tracić nadzieję i myślałem, że ból to będzie moje drugie imię. Dyskopatia i zwyrodnienia kręgosłupa, nie pozwalały o sobie zapomnieć w żadnej minucie, łóżko, samochód, krzesło - stale ból.

Ostatnia szansa, polecony przez kolegę specjalista Ryszard Tafel - dzisiaj pływam na kite, ścigam się na rowerze, jeżdżę na nartach - wróciłem do życia.

 

dziękuje Panie Ryszardzie, a dodatkowo to bardzo ciekawy i dobry człowiek....

Natalia Partyka

Polska tenisistka stołowa

Codziennie od wielu lat trenuję swoje ciało aby było cały czas sprawne ale również w tym wszystkim staram się pamiętać o jeszcze jednej ważnej, o ile nie najważniejszej rzeczy..czyli o treningu mojej głowy.

Oczywiście z wielu metod, które w dzisiejszej dobie zalewają nas z każdej strony wybieram te, które mnie zaciekawią i w które sama wierzę.

Dlatego kilka tygodni temu pod okiem Magdaleny Kwaśniewskiej z Remedium Ryszard Tafel skorzystałam z najnowocześniejszego narzędzia psychometrycznego MindSonar.

Badanie polegało na wypełnianiu testu cały czas pamiętając o kontekście, w którym chcemy siebie „zobrazować” czyli np: ja jako osoba w życiu pozasportowym. I to właśnie pod tym kątem robiłam pierwszy test.

Natomiast drugi już w nieco szerszym gronie czyli wspólnie z Kasią Grzybowską-Franc i naszym trenerem Michałem Dziubańskim zrobiliśmy w kontekście pracy i funkcjonowania w reprezentacyjnym teamie po to aby zobaczyć fundamenty naszej pracy i je wzmocnić oraz aby zobaczyć to, co nie do końca dobrze między nami funkcjonuje i móc to poprawiać!

Wyniki testu były niezwykle interesujące i wierzcie mi, że bardzo celne. Pozwoliły mi spojrzeć na siebie z szerszej perspektywy- pokazały moje mocne strony, które teraz mogę pielęgnować oraz te aspekty, w których jeszcze drzemią we mnie rezerwy i nad którymi mogę pracować aby cały czas się rozwijać. MindSonar po prostu zwiększa świadomość czyli to, co niezbędne do rozwoju w każdej dziedzinie.

 

Dzięki terapii moje ciało jest gotowe do gry na "najwyższych obrotach" , a dzięki rozmowie, która towarzyszy wizycie moja głowa zawsze jest spokojniejsza.

W gabinecie zawsze znajduje indywidualne podejście, troskę i profesjonalna opiekę. Jestem przekonana ze każdy kto raz odwiedzi gabinet Pana Ryszarda bedzie tam wracał. Po to aby pozbyć sie bólu, ale przede wszystkim aby poprawić swoj stan zdrowia i ogólna sprawność.

 

Natalia Dorota Partyka – polska tenisistka stołowa. Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska – z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Reprezentantka kadry narodowej seniorek.

Michał Krasowski

General Manager at Borga Sp. z o.o.

 

".. MindSonar to przełomowe narzędzie coachingowe. Ilość i jakość informacji uzyskanych  o sobie samym w tak krótkim czasie jest dla mnie - bywalca wielu szkoleń- zadziwiająca. Jeśli połączę to z wiedzą jaką uzyskałem odnośnie swoich świadomych i podświadomych wyborów i decyzji , to powiem z pełnym przekonaniem : warto!

Współpraca z Magdą Kwaśniewską to dla mnie sama przyjemność . To doskonałe połączenie profesjonalizmu i empatii. Polecam..."

Wojtek Mazolewski

Muzyk

Genialne miejsce i ludzie 

Polecam 

Anetta Miąsko

Uczestniczka warsztatów TRE

Dobrze jest kiedy troszczymy się o zdrowie, kiedy dbamy o formę fizyczną, kiedy mamy czas tylko dla siebie, dbamy o to co w lodówce, ale i o swój wygląd, i to co mamy w szafie…( tego nauczyłam się na warsztatach u Karoliny i Macieja ) Ale zupełnie nowym doświadczeniem, był dla mnie udział w zajęciach TRE ( Remedium Sopot ) prowadzonych przez Magdę Kwaśniewską, trenera ale przede wszystkim osobę ciepłą i empatyczną. Wydarzyło się coś, co w bardzo prostej formie fizycznej poruszyło moje ciało i umysł. Ciało się ruszało, a emocje się śmiały! Za każdym razem kiedy wracam myślami do pierwszych zajęć, uwalnia się szczery śmiech i zadowolenie. Ta bardzo prosta forma ćwiczeń uzupełnia moją kondycję fizyczną i psychiczną. Bolące ramię, przestaje boleć, smutek i kłębek myśli zamieniają się w śmiech i wolność. Po zajęciach jestem zmęczona, ale i o ile lżejsza…Polecam spróbowanie TRE😊

DO GÓRY