fbpx

CO LECZYMY?

Stany pourazowe
Stany pooperacyjne
Leczenie bólu (kręgosłupa, migreny)
Zespoły napięciowe

METODY LECZENIA

Terapia manualna: Kaltenborn-Evjath, Maitland, Cyriax, Mulligan, Neuromobilizacje, Terapia tkanek miękkich.
Terapia funkcjonalna: PNF
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa
Metody leczenia bólu kręgosłupa: Terapia McKenzie
Taping : sportowy, kinezjotaping
Osteopatia

SPECJALIŚCI

Ryszard Tafel - fizjoterapeuta, osteopata, lekarz medycyny chińskiej

REKOMENDACJE

Kuba Staszkiewicz

Zima, Włochy, Dolomity, narty. Ubrane po raz pierwszy od dawna. Ale idzie nieźle, jest frajda z jazdy i nagle trach! Upadek przy niewielkiej prędkości, but zostaje w narcie, która przeciąża kolano i wykręca je w nienaturalny sposób na drugą stronę. Opuchlizna, ból, włoski szpital i profilaktyczny gips.

Ale dopiero po powrocie, w Polsce okazuje się, co tak naprawdę się dzieje. Zerwane więzadło poboczne i krzyżowe. Operacja u dr Macieja Pawlaka i jego zalecenie - na rehabilitację do Ryśka Tafla.

Ryśka znałem wcześniej. Z tej racji, że opiekował się sportowcami po kontuzjach, a ja wykonuję zawód dziennikarza sportowego, I czasem pytałem go, co tam aktualnie dzieje się najczęściej z piłkarzem czy przedstawicielem innej dyscypliny, który akurat gościł w jego gabinetach.

Słowa: zabiegi, pole magnetyczne, prądy, laser, gumy, piłki. Nawet się z nimi obeznałem. Nigdy jednak nie przypuszczałem, że sam stanę się ich "zakładnikiem". Ćwiczenia w Remedium były żmudne. Ale, postępując zgodnie z zaleceniami fachowców i nie oszukując ich oraz siebie, są skuteczne. Rehabilitacja, choć niektóre ćwiczenia z pozoru są dziwne, pozwala na widoczne postępy. Dzisiaj znów mogę cieszyć się z uprawiania sportu. Bez większej obawy o kolano.

Mój przypadek był zresztą niczym w porównaniu z niektórymi pacjentami, znacznie bardziej poszkodowanymi przez los. Ale oni też stawali w Remedium na nogi. Sam to widziałem.

Kuba Staszkiewicz - dziennikarz "Przeglądu Sportowego", "Faktu" i telewizji "Orange Sport"

Artur Siódmiak

W gabinecie Ryska pojawiłem sie juz dawno temu bo jeszcze w czasach, kiedy byłem zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk.

Powodem naszego spotkania była moja kontuzja a raczej jej konsekwencje czyli stan po operacji. Dziś śladu nie ma po tym i wielu innych urazach, z których Rysiek mnie ratował. Jeszcze jako zawodnik klubów francuskich czy bundesligi w chwilach, kiedy byłem w Polsce korzystałem z możliwości wizyty u Ryśka .

Zaufanie jakie mam do Niego spowodowało, że w razie potrzeby z jego usług korzystają również moi najbliżsi tj, Zona i Syn.

Obecnie, po zakończeniu mojej karier,y kiedy ktoś z moich przyjaciół potrzebuje pomocy w zakresie leczenia bólu lub urazów, bez wahania wskazuje jeden kierunek REMEDIUM RYSZARD TAFEL.

 

Ze sportowym pozdrowieniem,

 

Artur Siódmiak

Błażej Jenek

Jednym słowem znakomity fachowiec. Najlepszym na to potwierdzeniem są zawodnicy naszego klubu wracający po kontuzjach do pełnej dyspozycji i wyczynowego sportu. Zarówno piłkarze z drużyny seniorów, jak również gracze z zespołów młodzieżowych Lechii Gdańsk chętnie korzystali z pomocy i porad Ryszarda Tafla. Warto dodatkowo podkreślić wiedzę, profesjonalne podejście i znakomitą atmosferę panującą podczas zajęć i zabiegów.

 

Błażej Jenek, dyrektor Lechii Gdańsk w latach 2004-2012

Tomasz Kloskowski

Jestem pacjentem Ryszarda Tafela od 6 lat. Pojawiłem się w jego gabinecie po operacji kolana. Już od pierwszej wizyty byłem przekonany, że trafiłem do profesjonalisty. Ryszard jest wykwalifikowanym specjalistą, ale jego wiedz wykracza poza klasyczny wymiar usług rehabilitacyjnych. doskonale łączy wiedzę w zakresie pracy z ciałem z tajnikami medycyny Dalekiego Wschodu.

 

Przebieg rehabilitacji był przemyślany i dzięki bardzo profesjonalnemu prowadzeniu już po kilku miesiącach mogłem znowu wyjść na boisko i zagrać w piłkę.

 

Jestem przekonany, że trafiłem w "dobre ręce" a dowodem na to jest fakt, że kolejnymi klientami Ryśka stały się osoby mi najbliższe, czyli moja rodzina.

 

Dziś wiem, że w razie bólu, lub urazu jest osobą, która w 100% poświęci swój czas, aby pomóc.

 

Tomasz Kloskowski

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk

Jako Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk - Lwy Północy gorąco pragniemy zarekomendować Pana Ryszarda Tafel, jako wybitnego specjalistę

i doświadczonego praktyka w zakresie rehabilitacji i zabiegów ułatwiających powrót do sprawności fizycznej i zdrowia.

Pan Ryszard Tafel oraz prowadzona przez Jego osobę firma REMEDIUM znacząco przyczyniły się i pomogły w powrocie do zdrowia kibicom poszkodowanym w wypadku autokarowym pod Włocławkiem w 2013 roku. Nie tylko jako fachowiec,

ale również jako człowiek Pan Ryszard nie pozostał obojętny wobec ludzkiej tragedii i katastrofy, jaką przeżyli kibice Lechii Gdańsk wracający z meczu wyjazdowego.  Polecamy usługi REMEDIUM oraz Pana Ryszarda Tafel, pozostając

równocześnie Jego stałym klientem.

P.O. Prezes Zarządu Lechia Gdańsk S.A.

Pan Ryszard Tafel rozpoczął z nami współpracę w 2003 roku jako główny opiekun medyczny. W tym okresie Klub był w trudnej sytuacji finansowej i startował od najniższych klas rozgrywkowych.

Oprócz ogromnej wiedzy i doskonałych umiejętności jako fizjoterapeuta wykazał się bezinteresownym zaangażowaniem w tworzeniu nowej jakości zaplecza medycznego Lechii Gdańsk.

Był prekursorem nowoczesnych metod leczenia, które pozwalały doskonale przygotować zawodników do ciężkiej walki na boisku. To dzięki jego zaangażowaniu możemy cieszyć się z obecności w klubie świetnych lekarzy i nowej struktury opieki medycznej.

Od kiedy Ryszard otworzył swoją klinikę REMEDIUM, nasza współpraca jeszcze bardziej się zacieśniła i stała się bardziej kompleksowa. Każdy z naszych zawodników miał zapewniony komfort indywidualnego leczenia.

W dniu dzisiejszym podtrzymujemy wieź z REMEDIUM. Jesteśmy przekonani, że w każdym przypadku , nawet w tych bardzo trudnych możemy liczyć na szybką i profesjonalną obsługę a przede wszystkim na 100% zaangażowanie.

Polecamy Remedium wszystkim naszym rodzinom, kibicom oraz znajomym

 

P.O. Prezes Zarządu Lechia Gdańsk S.A.

Alicja Płonka - Trener Zespołu Baltica

Składam podziękowanie całemu zespołowi REMEDIUM, a szczególności Ryszardowi Taflowi za troskliwą i profesjonalną opiekę rehabilitacyjną, życzliwość, ciepłe słowa i uśmiech oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania. W imieniu zespołu cheerleaders BALTICA STARS dziękuję za opiekę medyczną nad zespołem, a szczególnie liderem zespołu Borysem- Łukaszem Kazimierczykiem, Kidi - Klaudią Węgrzynowską, Olką- Aleksandrą Walczak i Sercem- Klaudią Urban- liderkami zespołu Baltica Satrs.

Rychu, bez Twojej opieki, wsparcia i wiary nie udało by się nam wszystkim stanąć na podium Mistrzostw Polski,  a potem Mistrzostw Europy ECC 2014 w Manchesterze. Dedykujemy Ci nasze medale, a w szczególności ten najbardziej wartościowy-  brązowy medal Mistrzostw Europy  i życzymy sukcesów w życiu osobistym i w  pracy ze sportowcami.

 

Alicja Płonka - Trener Zespołu Baltica

Tomek Janiak - Vce Mistrz Świata Masters w kitesurfingu

Rysiek kilka lat temu postawił mnie na "nogi"  zarówno fizycznie, jak i psychicznie. W tej chwili korzystam z umiejętności Rycha profilaktycznie, co pozwala mi w dalszym ciągu uprawiać sport na wyczynowym poziomie bez kontuzji. Człowiek o dużej wiedzy i pełnym zaangażowaniu w to, co robi, a do tego z dużym poczuciem humoru.

Tak jak kilka lat temu mnie polecono Rycha,  tak ja w tej chwili z czystym sumieniem mogę go polecić.

 

Tomek Janiak - Vce Mistrz Świata Masters w kitesurfingu

Andrzej Luniak

Wszyscy lekarze wyznaczali mi już terminy operacji. Ból i tabletki towarzyszyły mi  każdego dnia, zaczynałem tracić nadzieję i myślałem, że ból to będzie moje drugie imię. Dyskopatia i zwyrodnienia kręgosłupa, nie pozwalały o sobie zapomnieć w żadnej minucie, łóżko, samochód, krzesło - stale ból.

Ostatnia szansa, polecony przez kolegę specjalista Ryszard Tafel - dzisiaj pływam na kite, ścigam się na rowerze, jeżdżę na nartach - wróciłem do życia.

 

dziękuje Panie Ryszardzie, a dodatkowo to bardzo ciekawy i dobry człowiek....

Natalia Partyka

Zawodowe uprawianie sportu wiąże sie z bardzo dużymi obciążeniami. W tenisa stołowego gram juz kilkanaście lat i w tym czasie zdążyłam doznać kilku mniejszych urazów i kontuzji. Na szczescie do tej pory nie było to nic poważniejszego . A to wszystko w bardzo dużej mierze zasługa pana Ryszarda,który czuwa nad moim stanem zdrowia. Bardzo szybko i co najważniejsze skutecznie reaguje na małe przeciazenia i zapobiega cięższym urazom.

Dzięki terapii moje ciało jest gotowe do gry na "najwyższych obrotach" , a dzięki rozmowie, która towarzyszy wizycie moja głowa zawsze jest spokojniejsza.

W gabinecie zawsze znajduje indywidualne podejście, troskę i profesjonalna opiekę. Jestem przekonana ze każdy kto raz odwiedzi gabinet Pana Ryszarda bedzie tam wracał. Po to aby pozbyć sie bólu, ale przede wszystkim aby poprawić swoj stan zdrowia i ogólna sprawność.

 

Natalia Dorota Partyka – polska tenisistka stołowa. Trzykrotna mistrzyni paraolimpijska – z Aten (2004), Pekinu (2008) i Londynu (2012). Dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich: w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Reprezentantka kadry narodowej seniorek.

CENNIK

Pojedyńcza wizyta 200 zł

NAPISZ DO NAS

Z chęcią pomożemy Ci

DO GÓRY